Zastosowanie

Poddasze – wewnętrzna izolacja

PurPiana

Izolacja termiczna poddasza jest najbardziej newralgicznym miejscem w całym budynku. Z uwagi, iż ciepło wędruje ku górze, ta przegroda jest dużo bardziej istotna niż np. ściany zewnętrzne budynku. Ta izolacja zabezpiecza, przed nadmiernym wychładzaniem zimą i nadmiernym ogrzewaniem latem naszego poddasza. Dodatkowo cała różnica temperatur pomiędzy wnętrzem budynku (+23 stopnie) a jego otoczeniem (-20 stopni lub +60 stopni latem na rozgrzanym dachu), odbywa się właśnie wewnątrz materiału izolującego. Ważne jest więc to, by nie dochodziło w nim do skroplenia się pary wodnej oraz by gwarantował nam szczelną izolację. Tego nie da się uzyskać na tradycyjnej wełnie mineralnej. Temu zadaniu może sprostać jedynie piana poliuretanowa.

Głównie stosujemy tutaj pianę otwartokomórkową, chyba że dom ma być pasywny, wtedy zamkniętokomórkowa ( z zapewnieniem wymiany powietrza przez rekuperator).

Ściana działowa – wewnętrzna izolacja

GRACO_846318463381Standardowa izolacja z wełny mineralnej, układana w pionie w ściankach działowych w lekkiej zabudowie kartonowo-gipsowej lub w formie szkieletu drewnianego, bardzo często z biegiem czasu opada w dół, tworząc bardzo duże mostki termiczne i braki w izolacji akustycznej.

Zastosowanie w tym przypadku piany otwartokomórkowej zwiększa znacznie sztywność takiej ścianki oraz wpływa znacząco na polepszenie się właściwości akustycznych takiej przegrody. Trwałość tego materiału pozwala, nawet po wielu latach, uniknąć powstawania mostków termicznych.

Konstrukcja szkieletowa – wewnętrzna izolacja

purpiana_strona-glownaTego typu budynki, o drewnianej konstrukcji szkieletowej, są coraz bardziej popularne w naszym kraju, a czas ich wykonania i cena znacznie się do tego przyczyniają. Jednak należy pamiętać, że przy tym typie konstrukcji najważniejsze znaczenie odgrywa dobór izolacji termicznej – wypełnienia ścian zewnętrznych.

Tutaj także proponujemy zastosowanie piany otwartokomórkowej, lub dla bardziej wymagających inwestorów piany zamkniętokomórkowej (dla domów energooszczędnych i pasywnych). Piana gwarantuje nam szczelność takiej przegrody a właściwości akustyczne i izolacyjne pozwolą spać spokojnie.

Fundament i podłoga na gruncie – zewnętrzna izolacja

Dobrze i szczelnie wykonana izolacja fundamentu to zadanie, które nie zawsze się udaje. Najczęściej stosowane klejenie płyt ze styroduru daje mizerny efekt z dużą ilością mostków termicznych. Proces ten jest także czasochłonny i często spowalnia wykonanie zasypek fundamentów.

Jedynym rozwiązaniem jest wykonanie natrysku z piany zamkniętokomórkowej która szczelnie dolega do izolowanej powierzchni i tworzy zwartą i nieprzepuszczalną warstwę hydro i termoizolacyją. Dodatkowo od razu uzyskujemy gotową izolację.

Stropodach – zewnętrzna izolacja

GRACO_846318464769Nie ma nic gorszego niż przeciekający dach czy stropodach. Czasem same koszty naprawy jego poszycia mogą przekroczyć wykonanie nowego stropodachu, a gdzie jeszcze ocieplenie. Zrzucenie starej warstwy papy wraz jej wywiezieniem i utylizacją na wysypisku śmieci, to często połowa kosztów całej inwestycji.

Stosując pianę zamkniętokomórkowa na zewnętrzną powierzchnię stropodachu unikamy tych wszystkich problemów i kosztów. Jej doskonała przyczepność pozwala nam uniknąć kosztów demontażu poprzedniego poszycia. Nawet niewielka warstwa piany zapewnia nam doskonałą izolacyjność i hydroizolacyjność takiego stropodachu. Z uwagi na wytrzymałość na ściskanie nie ma żadnego problemu ze swobodnym poruszaniem się po pianie, na przykład w sytuacji odśnieżania powierzchni dachu. Piana od góry jest zabezpieczona dodatkowo warstwą farby chroniącą ją przed promieniowaniem UV. Na dach możemy także położyć warstwę polimocznika.

Hala produkcyjno-magazynowa

Istniejące budynki produkcyjno-magazynowe nie spełniają obowiązujących norm UE w zakresie izolacyjności cieplnej. Proces dostosowania bywa często bardzo długi i kosztowny.

Rozwiązaniem jest wykonanie natrysku z piany zamkniętokomórkowej na wewnętrzną powierzchnię stropodachu hali. To rozwiązanie pozwala uniknąć skraplania się pary wodnej a czas jego wykonania przyspieszy znacząco adaptację obiektu. Dodatkowo mały ciężar piany nie dociąża całej konstrukcji dachu.

Budynek hodowlany (kurnik, chlewnia, obora, stajnia)

Ten typ budynków charakteryzuje się znacznie podwyższoną wilgotnością powietrza. To, w połączeniu z zimną powierzchnią stropodachu powoduje skraplanie się pary wodnej.
Tutaj także proponujemy zastosowanie natrysku min. 5-7cm piany zamkniętokomórkowej, która wyeliminuje całkowicie skraplanie się pary wodnej. Dodatkowo pozwoli to znacznie zredukować koszty ogrzewania tych obiektów i zapobiegnie rozwojowi pleśni i grzybów. Powierzchnię z piany łatwo utrzymać w czystości z użyciem myjki ciśnieniowej.

Magazyn warzyw i owoców

Specyfika tego typu magazynów wymusza zachowania specjalnych warunków i mikroklimatu.

Zastosowanie piany zamkniętokomórkowej daje nam taką możliwość dzięki swojej gazoszczelności. Piana posiada wymagane aprobaty w celu używania jej w miejscach magazynowania produktów spożywczych.

Udostępnij tą stronę znajomym!